انتشارات

شرکت کبریا به عنوان بنیانگذار صنعت انیماترونیک در ایران، به منظور تأمین منابع فارسی برای دانشجویان و جوانان علاقمند به فعالیت در حوزۀ انیماترونیک، اقدام به تألیف کتابی در این زمینه نموده است.

این کتاب، نخستین اثر به زبان فارسی در حوزه انیماترونیک است و به معرفی دانش و فناوری انیماترونیکس می پردازد.

امید است این کتاب، زمینه های آشنائی جوانان و علاقمندان به این حوزه را فراهم نماید.

 

شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۴۵۹-۶

کد کنگره: ۵آ۶ن/TJ211
کد دوئی: ۶٢٩.٨٩٢
ابعاد: وزیری
نوع جلد: گالینگور
سال انتشار: ١٣٨٨
ناشر: انتشارات سایه گستر

 

چکیده کتاب:

این کتاب (به عنوان جلد یک از مجموعه دو جلدی) از ۲۵۰ صفحه و ۵ فصل تشکیل شده است.

فصل اول به کلیات موضوع اختصاص دارد و نگارنده به طور جامع به معرفی حوزه انیماترونیکس می پردازد. فصل ۲ به مکانیک سیستم اختصاص دارد و انواع مواد مورد استفاده در ساخت محصولات انیماترونیک (به ویژه جانوران رباتیک) را معرفی می نماید. فصل ۳ مربوط به حسگری می باشد و خواننده با انواع حسگر های مورد استفاده در سیستم های انیماترونیک آشنا می گردد. فصل ۴ به قالب سازی و انواع روش های ساخت قالب اختصاص دارد. فصل ۵ نیز به مبحث کنترل می پردازد و انواع تجهیزات و روش های کنترلی که در ساخت یک محصول انیماترونیک استفاده می شوند، معرفی می نماید.

کتاب دارای چهار ضمیمه و واژه نامه های فارسی- انگلیسی و انگلیسی- فارسی می باشد.

از آنجا که بخشی از هدف این کتاب، ارائه مفاهیم به کمک تصاویر برای گرفتن ایده و الهام از طریق مشاهده می باشد، لذا تصاویر زیادی در موضوعات مرتبط با فصل ها به کتاب اضافه شده است.

 

علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند از طریق فروشگاه های معتبر در سراسر کشور و یا تماس با شرکت و دریافت به صورت پستی اقدام نمایند.